Ze středu města se stěhuje na fotbalový stadion, který je součástí sportovního areálu na okraji města. Milovníci guláše, piva a dobré hudby však zkrátka nepřijdou. Vstup na akci je tradičně zdarma, příchozí budou moci pozorovat, jak se vaří guláš v polní kuchyni a nakonec si samozřejmě k jídlu vybrat ten, na který budou mít největší chuť.

Připraven pro ně bude guláš husarský, krůtí, pštrosí, moravský, jelení i koňský, ale také bramborový, žampiónový či sójový. Celkem bude v nabídce dvaatřicet druhů tohoto chutného pokrmu. Meziříčský Gulášfest začíná dnes v poledne vystoupením Duo Cadillac. Od šestnácti hodin zahraje Akustik Rauš a pak přijdou na řadu Band Jiřího Kováře, Canon a Joe Bar Blues Street.

Neméně přitažlivý je zítřejší program. V deset hodin začne vyhrávat Dechová hudba města Valašské Meziříčí, v poledne ji vystřídá cimbálová muzika Polajka. Ve dvě odpoledne si přijdou na své příznivci Tabáskovy partyje a od šestnácti hodin vystoupí Andy Marshall Band. Vyvrcholením zítřejšího programu bude soutěž O největšího jedlíka guláše, která bude zahájena v osmnáct hodin.

Doprovodný kulturní program Gulášfestu bude pokračovat nejen zítra večer, ale také v sobotu. Od deseti hodin se ve sportovním areálu příchozím představí Big Band Rožnov, Martin Ševčík, hodinu po poledni bude k vidění kouzelnická show s Harry. Chybět nebude ani soutěž O nejlepší valašskomeziříčský guláš, která bude zahájena v osmnáct hodin, a vystoupení Pražského výběru.