Úspěch slavila také v jiných zemích východního bloku. S Igráčkem už vyrostlo několik generací dětí. Po revoluci Igráček na chvíli upadl do zapomnění, aby před několika lety povstal jako bájný fénix z popela.

OD ZEDNÍKA K PREZIDENTOVI

Název Igráček vznikl podle závodu IGRA, ve kterém se začala postavička vyrábět. Vůbec první opustil brány závodu igráček zedník. Postupem let se z něj stal kuchař, kominík, opravář, lékař, policista, hasič, zdravotník, cestář, voják, výpravčí, zahradník a mnoho dalších. V novodobé historii se objevila na trhu i Igráček zobrazující prezidenta Tomáše G. Masaryka na koni. Na výstavě se dokonce objevily dva neprodejné unikáty, a to v podobě ženy a muže v tradičním valašském kroji s valaškou.

IGRÁČKOVI SLUŠELA I ROUŠKA

V loňském roce se firma Efko, která postavičku od roku 2010 vyrábí, rozhodla pomoci v boji proti pandemii onemocnění covid. Výtěžek z prodeje limitované edice panáčků s rouškou. Z každé prodané figurky z limitované edice přispívala firma Efko 15 korunami na nákup důležitých ochranných pomůcek a dezinfekcí od českých výrobců. Zájem o igráčka byl opět enormní. Lidé si jej kupovali domů třeba jen jako upomínku na těžké časy, kterými jsme si v uplynulých měsících prošli.