„Předpokládal jsem, že tady bude deset až patnáct let, ale okolnosti mé působení v Rožnově zkrátily,“ říká o přesunu děkan Kamil Obr. Rožnovskou farnost a valašskomeziříčský děkanát po něm převezme otec Pavel Hofírek z Přerova.

Podle Kamila Obra se za sedm let jeho působení v Rožnově podařilo aktivovat větší počet společenství, která se ve farnosti setkávají.

„Podařilo se podpořit vzájemné vztahy mezi farníky a to mi dělá velkou radost. Dobrá byla i spolupráce s městem, Valašským muzeem v přírodě a veřejným sektorem. Dokládá to velké množství koncertů, které se v kostele konají,“ uvádí Kamil Obr.
Malý nedostatek ale přece jen vidí.

„Máme-li v neděli v kostele na mši devět set lidí a Rožnov má téměř sedmnáct tisíc obyvatel, tak ještě zhruba šestnáct tisíc lidí je potřeba k nám do kostela dostat. A to se mi nepodařilo,“ usmívá se odcházející farář.

Pod jeho správou se v rožnovské farnosti proinvestovalo přibližně sedm milionů korun.

„Uskutečnili jsme opravy okolí kostela, přesun křížových cest, opravu areálu bývalého hřbitova, úpravu kostnice na galerii a v poslední době také kompletní výměnu elektroinstalace uvnitř kostela a jeho následnou výmalbu,“ vypočítává farář Obr.

Na jeho nástupce čeká výměna lavic, která je nutná. Lavice jsou asi 110 let staré a jsou ve špatném stavu.

„Jestli se budou opravovat nebo vymění za nové, už nechám na otci Hofírkovi. Dále se musí opravit kostnice, která má špatný krov a zatéká tam. Je třeba krov vyměnit a stavbu pokrýt novou střešní krytinou,“ doplňuje Kamil Obr.