Vlak dorazil do Vsetína krátce po jedenácté hodině. Pro fanoušky Sparty včetně jejich radikálního jádra byly vyčleněny poslední tři vagony soupravy. „Měli jsme informace, že už v Olomouci rozvášnění fanoušci použili ve vlaku pyrotechniku,“ poznamenala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Chování Pražanů ovšem už od hlavního města usměrňovala přibližně stovka policistů pořádkové jednotky. Těžkooděnci byli celou cestu rozestoupeni v chodbičkách vlaku, aby zabránili výtržnostem a případnému ohrožení dalších cestujících a škodám na majetku.

Ve Vsetíně si fan klub převzalo pod dohled třicet vsetínských policistů včetně psovodů společně s pořádkovou jednotkou Krajského ředitelství policie Zlínského kraje. „Jejich úkol byl střežit fanoušky na cestě do Horní Lidče. V přechodové stanici na ně čekali policisté ze Slovenska, kteří je doprovodili do Žiliny a na večerní utkání,“ vylíčila Brousilová.

Podle jejích slov se ve Vsetíně vše obešlo bez vážného narušení pořádku. Alkoholem posilnění fandové se omezili jen na vulgární pořvávání z otevřených oken vlaku. „K ohrožení jiných cestujících či škodám na majetku ale nedošlo,“ potvrdila mluvčí.

Možné problémy očekávají policisté v noci na čtvrtek, kdy se sparťanští příznivci ze zápasu budou vracet. Bezpečnost na teritoriu Zlínského kraje mají znovu na starost vsetínští policisté společně s kolegy z brněnské pořádkové jednotky, kteří fanoušky budou doprovázet ve vlaku.