„Hokej budu sledovat určitě. Osobně mi nevadí fandit doma u televize, ale sejít se s kamarády v plné hospodě a fandit u piva má úplně jinou atmosféru,“ prozradil hokejový fanda Antonín Chovanec.

Na několik utkání proto prý určitě do hospody mezi ostatní hokejové nadšence zajde. „Hokejové přenosy na naší televizi samozřejmě poběží,“ informoval provozní Pivnice Rosava v Rožnově pod Radhoštěm Lukáš Gerlich. „Lidé se tu na hokej scházejí, samozřejmě je fanoušků víc, když vyhráváme,“ podotkl.

Televizní přenosy chystají i v Hospodě U Nás ve Valašské Polance. „Pouštěli jsme on-line i utkání Vsetína a lidí přišlo o poznání více, takže i mistrovství určitě poběží,“ ujistila provozní hospody Lenka Tomečková. Očekává, že se hokejoví fanoušci na utkání tematicky vystrojí. „S tím bude pravděpodobně souviset i nějaká naše akce. Kdo přišel na utkání Vsetína třeba s typickou zelenožlutou šálou, měl pivo zdarma, je dost možné, že něco takového vymyslíme i teď,“ přislíbila Tomečková.

Z Valašska letělo na MS šest tisíc puků

Světové šampionáty, které pořádá Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF), jsou s Valašskem úzce spjaty i díky kateřinické firmě Gufex. Po podpisu smlouvy v roce 2000 dodává puky na veškeré šampionáty pořádané IIHF. „Smlouvu máme podepsanou až do roku 2020, takže i na letošní mistrovství ve Francii a Německu jsme poslali celkem šest tisíc puků,“ uvedla jednatelka firmy Gufex Kateřina Zubíčková.

Doplnila, že takové množství odpovídá jednomu až dvěma dnům produkce této firmy, která ročně vyrobí jeden milion puků. „Je to pro nás otázka prestiže, že se hraje po celé planetě s našimi puky. Jsme jediná firma na světě, která má licenci,“ řekla Zubíčková. Doplnila, že se stejnými puky, s jakými se bude hrát letošní mistrovství světa, postoupili vsetínští hokejisté do první hokejové ligy.

Valašské puky dvakrát přinesly štěstí

Není bez zajímavosti, že firma Gufex dodala puky na mistrovství světa, které se hrálo v Německu v roce 2001 i v roce 2010. V obou případech získal český národní tým zlaté medaile. Celý valašský hokejový národ věří, že tomu tak bude i v letošním roce.