Při rekonstrukci rekreační chatky tam totiž z dosud ne úplně jasných příčin explodoval plyn, vážná zranění navíc utrpěl muž z Frýdecko-Místecka, který pro majitele objektu chatku opravoval. Do nemocnice jej musel transportovat vrtulník z Ostravy.

„Hlášení jsme obdrželi minutu po půl jedenácté s tím, že jde o výbuch a požár domku. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Vsetína a jednotky dobrovolníků z Halenkova a Zděchova,“ konstatoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. První pomoc podle něj zraněnému muži poskytli vylekaní sousedé, kteří z nešťastníka strhali ohořelé oblečení a zavolali pomoc.

„Muž utrpěl vážné popáleniny na dvaceti procentech těla a byl převezen vrtulníkem letecké záchranné služby na popáleninové centrum nemocnice v Ostravě,“ uvedl mluvčí záchranářů Zlínského kraje Petr Olšan.

Vyšetřováním vyšlo najevo, že muž z neznámých příčin odřezal přívodní hadici z tlakové nádoby na deset kilogramů propan-butanu a láhev z plynového topení přenesl do jiné části hlavní místnosti v chatě.

„Po volném úniku plynu do místnosti došlo k jeho iniciaci a následnému výbuchu,“ vysvětlil mluvčí hasičů. Škodu způsobenou neštěstím nakonec odborníci vyčíslili na dvě stě tisíc korun. Důvod počínání zraněného muže se zjistit nepodařilo: vyšetřovatel hodlá počkat na jeho vyjádření, jakmile to zdravotní stav dovolí.