Její největší zálibou je zpěv, přesněji řečeno sborový zpěv. K němu dlouhou řadu let vede zejména nejmenší zpěváky. „Učím již skoro třicet let. Mýma rukama už za tu dobu prošlo strašně moc dětí," říká Eva Ježíková.

Jejím současným zaměstnavatelem je Základní umělecká škola Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí.

Úspěchy po celé Evropě

Coby sbormistryně zde na nejrůznější soutěže a pěvecká vystoupení připravuje sbory MiniDIZO a MibiDIZO.

Že je ženou na svém místě, dokazují četné úspěchy obou pěveckých těles. A to nejen na vystoupeních v České republice, ale také v zahraničí. Například ve Španělsku, Itálii, Černé Hoře či Belgii.

Poslední úspěch si její malí svěřenci připsali na konto na počátku dubna téměř na domácí půdě, když ovládli klání pěveckých sborů na dvacátém ročníku soutěže Chrám i tvrz ve Vsetíně.

„Na tuto soutěž jezdíme velmi rádi. Za prvé to máme blízko, ale hlavně je zde vždy výborná atmosféra," hodnotí Eva Ježíková s tím, že příprava na takovou soutěž trvá prakticky celý školní rok.

Sbormistryně, která letos oslaví padesáté narozeniny, má pro svou profesi ty nejlepší předpoklady. Je absolventkou oboru sólový zpěv na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a také oboru sbormistrovství na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity.

Před svým působením v Základní umělecké škole Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí vyučovala hlasovou výchovu a sborový zpěv také na Církevní konzervatoři v Kroměříži.

„Vždycky mě velice lákalo pracovat s dětmi. Líbí se mi a těší mne, když tvoříme něco společně," netají Eva Ježíková. Navíc tvoří i vlastní autorské skladby. „Některé se sborem také zpíváme," upozorňuje sbormistryně. Jedna z jejích skladeb zazněla nedávno také na zmiňované soutěži Chrám i tvrz ve Vsetíně.