„Z nevyhovujících prostor v Mateřské škole Vyhlídka přesídlili do klubu pro sluchově postižené v městském penzionu pro seniory,“ vysvětlil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš. Předchozí uživatelé klubu se budou scházet v sousedství.

„Místnosti v mateřince už pro nás byly příliš malé. Dalšímu rozvoji bránila také možnost využívat je pouze dopoledne,“ řekla Silvie Malíková, jednatelka stejnojmenného občanského sdružení, které mateřské centrum provozuje.

„Prostory v penzionu město pronajalo Emcéčku za symbolickou korunu ročně,“ doplnila místostarostka Dagmar Lacinová.

K dosavadním programům přibude keramika, masáže dětí a miminek, cvičení v těhotenství i maminek s fyzioterapeutkou. V nabídce nechybí ani předporodní příprava a laktační poradna.

„Jednu místnost vyčleníme pro vzdělávací kurzy,“ plánuje Malíková. Zatímco rodiče se budou učit angličtině a práci na počítačích, centrum zajistí hlídání dětí.

Občanské sdružení Emcéčko vzniklo v roce 2000. Jeho služeb nyní využívá okolo 320 rodin. Některé děti sem docházejí nejen s rodiči, ale i prarodiči. Zhruba pět procent klientů připadá na děti se zdravotním postižením.