„Tuhle přezdívku mi dali motorkáři. Kdysi jsem seděl za loupežné přepadení,“ přiznává se ke svému „hříchu mládí“ Josef Žák ze Svitav.

S manželkou dříve jezdili na chopperech. Když však stroj začal být pro ni příliš těžký, motorky prodali a koupili si tříkolky.

„Zážitek máme stejný, ale jízda je pohodlnější,“ srovnává El Paso, jenž se svou ženou objíždí motorkářské srazy a dovolenou tráví převážně toulkami po naší vlasti.

Tříkolové motocykly proslavila německá filmová minisérie o dvou „nosáčích“. Na tuzemských silnicích jich jezdí několik stovek.

Na padesát tříkolkářů z Česka, Slovenska a Polska, účastníků víkendového srazu v Bystřičce, podniklo v sobotu spanilou jízdu do Valašského Meziříčí. Lidé si je na náměstí mohli prohlédnout, případně se u nich vyfotit.

„Je to láska na celý život, silnější než zdravotní trable,“ tvrdí pořadatel srazu Jiří Václavík řečený Dareba a přináší důkaz: „Přijel za námi kamarád, který má od kolene amputovanou nohu. Přesto svou tříkolku neprodal a jezdí s ní dál,“ vypráví tříkolkář, jenž za deset let ujel na svém stroji sto dvacet tisíc kilometrů po naší zemi i celé Evropě.