Jak tvrdí, díky této „škole“ si tehdy myslel, že o světě médií ví prakticky vše.

Zareagoval proto na výzvu hradišťské radnice, která v roce 1999 rozjížděla regionální televizi. „Až později jsem si uvědomil, jak velký rozdíl je mezi fungováním privátního rádia a televize,“ podotkl s úsměvem Dudek.

V prvních dnech vzniku Televize Slovácko mu zdatně sekundoval jeho syn Martin. Ten je spolumajitelem i zaměstnancem společnosti také v současnosti. Rád vzpomíná na Věru Hotařovou, která rovněž stála u prvních krůčků regionálního média. Dnes Hotařová působí v Českém rozhlase. Dalšími dlouholetými spolupracovníky Jana Dudka jsou i zkušení kameramani Slávek Hanáček a František Prachman. Celkem se na výrobě a vysílání pořadů pro celý zlínský region podílí zhruba dvacet lidí, kteří mají k dispozici dvě studia.

„Na premiéru prvního vysílání nemohu zapomenout, protože se po infarktovém stříhání pořadu spustilo vysílání se stominutovým zpožděním,“ připomněl Dudek. O dalším směřování TV Slovácko má její ředitel jasno. „My nikdy nebudeme usilovat o výrobu a vysílání zábavy. Svým způsobem jsme jedineční, a tak se budeme zpravodajského regionálního vysílání držet i v budoucnu,“ sdělil Dudek.

V letošním roce počítá s postupným rozšířením vlastní distribuční sítě na Zlínsko a také s rozšířením programu TV Slovácko do sítí dalších kabelových operátorů v regionu i mimo něj. Od ledna 2011 se patnáctiminutové vysílání TV Slovácko objevuje pětkrát týdně i na kanále TV Public, která o zprávy ze Slovácka projevila zájem. Premiéru si zpravodajství ze Slovácka na této satelitní televizi odbylo už v pondělí 3. ledna v 17.45 hodin.

A jak vnímá Dudek před obrazovkou vysílání „své“ televize? „Většinou jsem, díky srovnání s podobnými produkty, spokojený. Nedosahujeme samozřejmě kvalit například České televize, ale myslím, že to od regionálního studia s omezenými prostředky nelze ani očekávat,“ podotkl Dudek, který přiznal, že nevyhledává zpravodajské pořady na soukromých celoplošných kanálech. Kromě práce v TV Slovácko patří mezi jeho koníčky sport, cestování a jazzová hudba.