Kvůli stavbě haly se museli koncem dubna mimořádně sejít meziříčští zastupitelé.

„Jedna z podmínek dotace stanovuje, že v letošním roce je třeba proinvestovat zhruba dvacet milionů korun. Vybrat zhotovitele a začít se stavbou je tak nutné co nejdříve. Zastupitelé museli schválit finanční spoluúčast města na projektu,“ vysvětlil mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

S žádosti o dotaci uspěli napotřetí

Výše dotace z MŠMT ČR pokryje 70 procent nákladů. O zbylou částku ve výši asi 10 milionů korun se město rozdělí se společností Deza, která dodá šest milionů. Zastupitelé schválili uvolnit z rozpočtu zbylé čtyři miliony.

Tenisový klub už o dotaci žádal v roce 2016 a v roce 2017. Cena v původní žádosti o dotaci byla bezmála 27 milionů korun.

„Podle aktualizovaných nákladů předpokládáme částku kolem devětadvaceti milionů korun vzhledem k tomu, že ceny stavebních materiálů a prací neustále stoupají. Během tří let se ale zvýšil i podíl dotace ze strany poskytovatele, a to z původních šedesáti na sedmdesát procent,“ přiblížil starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.

Stávající tenisová hala svou kapacitou nepostačuje. Má tři kurty, z nichž dva jsou deblové a jeden singlový.

„Pro realizaci vyšších soutěží potřebujeme tři deblové kurty vedle sebe. Projekt na tuto halu je připravený již několik let, máme veškerá povolení. Nic nebrání tomu, abychom začali soutěžit zhotovitele,“ doplnil starosta města. Tenisová hala musí vyrůst do června 2020. Po desetileté udržitelnosti projektu se stane majetkem města.

Podle předsedy správní rady TK Deza Radomíra Masaříka přinese nová hala rozšíření kapacit a tím výhody pro klub i obyvatele města.

„Hala bude určená hlavně k výchově vlastních hráčů, ale i hráčů z okolí. Zbývající volné hodiny budou k dispozici pro širokou veřejnost a členy tenisového klubu,“ prohlásil.

Nové kapacity dále nabídnou více volných hodin k rekreaci pro veřejnost.

„Získáme také vlastní zázemí pro všechny klubové trenéry a možnost zachování rozsahu sportovní činnosti v zimním období oproti stávajícímu útlumu. V hale mohou probíhat tréninky i při špatném počasí. Dále můžeme rozvíjet a zahájit také klubové prostředí pro badminton. Také získáme vyšší finanční samostatnost a nezávislost a šance k zisku prestižních turnajů v halové sezoně,“ vyjmenoval Radomír Masařík.

Šance k získání prestižních turnajů

Tenisový klub ve Valašském Meziříčí byl založený v roce 1929. V současné době má spolek cca dvě stovky aktivních členů a sto hráčů v přípravě a závodním tenise. Tenisový klub kromě stávající haly provozuje také čtrnáct venkovních kurtů.