Tradiční akci od čtvrtku navštívily stovky zvědavců. Řada z nich využila i možnost zhlédnout výstavu jubilantů valašského výtvarného sdružení Urgatina.

Pozvání do Velkých Karlovic letos využilo pětadvacet mistrů dláta nejen z Valašska a dalších regionů Moravy a Slezska, ale také řezbáři ze Slovenska. „Nic takového jsem zatím neviděla. Je to pro mě zcela nové poznání. Jsem doslova unesena. Úžasný zážitek z dovolené na Valašsku," vyjadřovala svoji radost z poznání dosud nepoznaného Alena Schedlbauerová z Příbrami.

Během čtyř dnů byl pro návštěvníky setkání připraven doprovodný program. „Postupně tu hrály cimbálové muziky Kyčerka, Javořina a Kotula. Představilo se také uskupení Ensemble Flair Jana Rokyty mladšího a muzika Jiřího Kašpara. Zahrála také dechová hudba Trnkovjanka," představila hudební doprovod řezbářského setkání jeho organizátorka Jana Dočkalová-Kobzáňová.

Premiérovou účast na karlovském setkání řezbářů si odbyl Milan Ptáček z Horní Lidče. „Jsem rád, že jsem tu mohl být a představit svoji práci na tak významném setkání. Byla to pro mě také velká škola," prozradil Valašskému deníku řezbář, který se v minulosti živil jako tesař.

V neděli se setkání řezbářů spojilo s tradiční Karlovskou poutí. Ta patří k největším a nejstarším na Valašsku.