Kvůli umístění dopravního značení na cyklostezku Bečva nemohou vjíždět do úseků některých ulic. „Zákaz vjezdu platí pro ulici Kupkovu. Úsek od výjezdu z bývalé hasičské zbrojnice mohou využít pouze chodci a cyklisté,“ doplnila mluvčí valašskomeziříčské radnice Vendula Šmídová.

Nařízení se však netýká lidí, kteří mají v ulici zahrádky.

Stejné omezení jako v Kupkově se dotkne také ulice Vodní. Hlavně areálu základní školy Křižná.

„Do poloviny měsíce srpna by měly být definitivně označeny všechny úseky. Včetně cesty od Nádražní ulice po katastrální území Veselá,“ přislíbila mluvčí.

Dokončení cyklostezky, které bylo původně plánováno na květen se podle radnice prodloužilo kvůli povodňovým škodám.

„Nejhorší byla situace u sokolovny, kde voda podemlela cestu. Cyklostezka proto vede po druhém břehu,“ prozradila Šmídová.

Skutečnost, že přírodní živly pozdrží stavební práce, není podle jednatele firmy, která stezku staví, Václava Šafáře nic neobvyklého. „Když se spustí přívalové deště, v momentě je všechno zaplaveno. Naštěstí jsme pojištění,“ komentoval situaci Šafář.

V polovině srpna chtějí dokončit také nájezdy na most. Na poslední chvíli se rozhodli změnit jejich technologii. Místo železobetonových ramp se nájezdy vytvoří z lomového kamene.

„Je to kvůli lepší vizuální podobě a značné finanční úspoře,“ vysvětlil meziříčský místostarosta Jiří Pernický.

Náklady na cyklostezku činí téměř padesát milionů korun. Čtyřicet dva milionů pokryjí dotace z evropských fondů. „Důsledkem zdržení dostavby se cena stezky nezdraží,“ doplnil vedoucí odboru komunálních služeb městského úřadu Václav Chajdrna.

Dokončení cyklostezky se už nemohou dočkat hlavně cyklisté. „Na podobných stezkách je příjemné, že se člověk nemusí motat mezi auty,“ reagovala například cyklistka Kateřina Trochtová.