„Stála jsem přes hodinu v koloně u benzinky. Šílené. Nechápu, proč to nedělali o víkendu,“ stěžovala si řidička jedoucí od Lhoty u Vsetína směrem do města.

Silničáři právě u benzinky Shell pokládali asfaltovou vrstvu. Práce v části stavby "I/69 Vsetín, rampa Mostecká" by měli dokončit v pondělí odpoledne. „Aktuálně je provoz veden kyvadlově a řídí ho pracovníci s vysílačkami,“ informovala Lucie Trubelíková z Ředitelství silnic a dálnic.

Projekt Týden s BESIPem na Základní škole Křižná ve Valašském Meziříčí; květen 2024
Školáci z Křižné pilovali bezpečnou jízdu i první pomoc. Na hřišti i lavicích

Řidiči se museli v místě dopravní komplikace obrnit trpělivostí. „V úterý ráno bude tento pracovní úsek opět plně průjezdný bez omezení,“ slíbila Trubelíková.

Rampa Mostecká začne řidičům sloužit už letos

Silničáři ji do konce roku 2024 dodělají. Zatím auta kvůli probíhajícím pracím projíždějí ve zúžených pruzích. Řidiči se po zprovoznění dočkají bezpečnější mimoúrovňové křižovatky v místní části Vsetína Rokytnice.

Jízda ze Vsetína do Valašského Meziříčí se protáhne. Buduje se připojovací pruh rampy Mostecká na silnici I/57; duben 2024
U Vsetína zpomalte. Kvůli stavbě nového připojovacího pruhu tady platí třicítka

Jde o velmi nebezpečný úsek, kde často dochází k dopravním nehodám. Problematické je zejména odbočování vlevo z velmi frekventované silnice I/57. V rámci stavby proto dojde k vybudování dvou nových větví křižovatky silnic I/57 a I/69, díky kterým zcela zmizí nutnost přejíždět přes protisměrný jízdní pruh. Celý úsek bude po přestavbě výrazně bezpečnější a zásadně se zlepší i plynulosti dopravy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pozůstatek bývalé nádražní budovy ve Vsetíně

Zdroj: Iva Nedavašková