Od počátku května až do října jezdí autobusy vybavené nosiči pro sedm jízdních kol například na Radhošť či Soláň. „Cyklobusy jezdí pravidelně každou sobotu, neděli a svátky," informoval mluvčí radnice v Rožnově Tomáš Gross.

Uvedená linka jezdí z Rožnova již od roku 2004. O rok později začal jezdit další cyklobus ze Vsetína a od roku 2007 také ze Zlína. Informace týkající se jízdních řádů naleznou zájemci na www.valasskycyklobus.cz.

Samostatný autobus pouze pro cyklisty jezdí od 1. května v sobotu neděli a ve svátky také na trase Valašské Meziříčí – Rožnov – Pustevny – Bumbálka.

Vedle ČSAD Vsetín nabízí službu cyklobusů také Veolia Transport Morava. „Ta pro letošní sezonu nasadila dvě linky, z nichž jedna jezdí z Rožnova pouze do Frenštátu," uvedl Gross.

Druhá linka bude jezdit o víkendech od 15. 6. do 30. 6. a následně denně od 1. 7. do 1. 9. „S touto linkou se mohou cyklisté vydat ze zastávky u Hotelu Eroplán na Soláň, do Velkých Karlovic nebo na Bílou," přiblížil Gross s tím, že bližní informace jsou opět k nalezení na internetu, tentokrát na adrese www.morava.veolia-transport.cz.