Změny v jízdních řádech jsou reakcí na aktuální epidemiologický vývoj a vládní opatření spočívající v uzavření všech škol. Platit mají nejméně do 1. listopadu. Konkrétní upravené jízdní řády jsou dostupné na webu Integrované dopravy Zlínského kraje na adrese www.id-zk.cz.

K omezení městské hromadné dopravy sahají z výše uvedených důvodů také města Vsetín a Valašské Meziříčí. Také zde budou od pondělí 19. října jezdit autobusy MHD v takzvaném prázdninovém režimu.

„Prázdninový režim bude platit prozatím do neděle 1. listopadu. V případě prodloužení omezujících opatření pak do odvolání,“ upozornila Dagmar Hermannová z odboru komunálních služeb radnice ve Valašském Meziříčí.

Ve Valašském Meziříčí se od pondělí ruší spoje MHD číslo 21 na lince 7 (Hrachovec – žel. st. - Hrachovec) a spoje 17 a 19 na lince 1 (Krhová – stan. MHD u náměstí – Poličná).

Také ve Vsetíně nepojedou v důsledku vládních omezení autobusy městské hromadné dopravy, které běžně dopravují žáky do škol.

„Výjimkou jsou spoje na lince Trávníky – autobusové nádraží, které zajišťují přepravu dětí do speciální školy na ulici Turkmenská. Její provoz totiž přerušen není,“ upřesnil starosta Jiří Růžička.

Upravené jízdní řády vsetínské MHD naleznou cestující na webu www.mestovsetin.cz. Stejně jako v sousedním Meziříčí jsou platné prozatím do 1. listopadu. „V případě prodloužení vládních opatření ale může být prodloužena také jejich platnost,“ zdůraznil starosta.