Důvodem odsunutí začátku stavebních prací bylo zrušení původního a vypsání opětovného výběrového řízení na dodavatele stavby, o kterém rozhodlo vedení obce na konci března. „Podle původního řízení organizovaného městem Rožnov pod Radhoštěm by totiž náklady na naši část cyklostezky přesáhli jednatřicet milionů korun,“ vysvětlil starosta Dolní Bečvy Pavel Mana.

Obec má na stavbu přislíbenu dvacetimilionovou dotaci z evropských peněz. Připlatit si dalších jedenáct, přesahuje možnosti obecní pokladny. „Ohrozilo by to další stavby, které v obci připravujeme, nebo které už jsou v plném proudu,“ ozřejmil Mana. Jedná se například o dokončení sportovního areálu, revitalizaci náměstí, dostavbu splaškové kanalizace či multifunkční budovy na náměstí.

Aby se náklady na cyklostezku snížily, rozhodlo vedení obce o technické úpravě čtyř lávek, které jsou součástí stezky a vzniknou ještě v letošním roce. „Z původních patnácti milionů, které bychom na jejich zbudování potřebovali, klesla cena s novým projektem na šest a půl milionu,“ řekl Mana.

Nové veřejné soutěže na dodavatele celé cyklostezky se pak v červenci zúčastnilo třináct firem z celé republiky. Očekávání obce splnila beze zbytku. Vítězná firma totiž stezku postaví „jen“ za devatenáct a půl milionu korun. „Veškeré náklady tak nyní pokryjeme z přislíbené dotace,“ pochvaloval si starosta. S tím, že cyklostezka začne milovníkům jízdy na kole sloužit na konci června příštího roku.