K podobnému počínání dobrovolnice nabádají i další Vsetíňany.

„Vyzýváme širokou veřejnost, aby se do dezinfekce zapojila. Když si každý vydezinfikuje ve svém okolí kliku v kanceláři, bankomat, který využívá, domovní zvonky, dveře, nákupní košíky či jiné plochy, jichž se dotýká spousta lidí, můžeme si svoje město udržet ve vyšší čistotě a tím bude i bezpečnější,“ říká ředitelka Okresního sdružení ČČK Vsetín Lenka Vítková.

Spolu se svými kolegyněmi má v plánu v dezinfikování veřejných míst v rámci možností dále pokračovat. „Je nás ale málo. Členky, které jsou většinou zároveň i zdravotními sestřičkami, jsou maximálně vytížené v práci ve zdravotnických zařízeních, takže se potýkáme s nedostatkem lidí,“ vysvětlila Vítková.

Vítaní jsou tak dobrovolníci, kteří by chtěli přiložit ruku k dílu. Obrátit se mohou přímo na Lenku Vítkovou na telefonním čísle 737 010 808. „Potřebné vybavení, jako jsou rukavice, roušky a samozřejmě dezinfekci, poskytneme,“ ujistila Vítková.

Aktivitu členek ČČK podporuje také vsetínská radnice, která místní organizaci daruje dezinfekci na povrchy i na ruce. K předání má dojít v příštím týdnu.