Dražba téměř šesti desítek uměleckých předmětů vynesla pořádající organizaci necelých 105 tisíc korun. Peníze poputují na výstavbu takzvané harmonické zahrady při vsetínském Domě pro seniory Jabloňová.

Samotné dražbě předcházelo pěvecké vystoupení herečky a zpěvačky Petry Černocké v doprovodu jejího manžela Jiřího Pracného. Známá zpěvačka přezpívala divákům řadu hitů včetně nejznámější filmové Saxany.

Podělila se také o svůj pohled na dobročinnost. „U lidí, kteří jsou trochu více vidět, je téměř povinností. Protože pak strhnou pozornost i srdce těch, kteří je sledují. Ti se poté možná se rozhodnout, ty viditelné následovat," řekla Petra Černocká, která byla patronkou celé dobročinné aukce.

Po hudebním vstupu se již pozornost všech přítomných v mramorovém sále zámku plně soustředila na samotnou aukci. „Dražilo se celkem padesát osm uměleckých předmětů, které věnovali valašští umělci stejně jako přátelé a uživatelé Diakonie," upřesnila Marta Vodáková ze vsetínské Diakonie.

Předmětem, který byl vydražen za nejvyšší částku, se stal obraz již zesnulého mladého malíře Petra Čapáka. Vydražitel jej získal za devět a půl tisíce korun.

Veliký zájem byl podle Marty Vodáková o předměty z dílny uživatelů Diakonie, seniorů Denního stacionáře Zahrada. „Například Adventní mísa, kterou na aukci věnovali, se vyšplhala z vyvolávací ceny čtyři sta korun až na konečných dva tisíce tři sta korun," uvedla Vodáková.

Nejštědřejší dražitel v pátek vydražil díla za částku 14 900 korun. Díky němu a dalším účastníkům aukce se její celkový výtěžek zastavil na částce 104 650 korun. „Dobročinnou aukci domov jsme organizovali již počtvrté. Součet výtěžků všech ročníků již přesahuje půl milionu korun," shrnul ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský.

Připojil poděkování všem, kteří byli ochotni přijít a finančně podpořit práci vsetínské Diakonie. „Celý výtěžek využijeme na dokončení zahrady, na které budou moci senioři z Domova Jabloňová relaxovat, pěstovat bylinky, setkávat se s přáteli či rodinou," doplnil Dan Žárský.