Ovšem i dnes si zmrzlinář drží nízkou cenu, kopeček si tady koupíte za 15 korun.

„Je to tím, že ovoce v létě seženete kdekoliv, hodně mi toho roste i na zahradě,“ vysvětluje zmrzlinář Martin Steiner. Ovoce, voda a cukr jsou totiž tři suroviny, ze kterých letní pochoutku vyrábí.

„Byli jsme první na Vsetínsku, kdo přišel s touto recepturou, hygiena tady ani neměla normy na to, jak kvalitu kontrolovat,“ popisuje Steiner začátky podnikání.

A tak musel vzít paní hygieničku na exkurzi na Slovensko, kde se zmrzlinu ze tří surovin naučil vyrábět.

Od mrkvové po pomelo

Běžně si ve stánku vyberete z deseti druhů od klasické čokoládové přes liči, ananas s čokoládou, banán, kiwi, aloe vera, pomelo, papája nebo oblíbenou mrkvovou.

„Ta vlastně vznikla z hecu, asi pět-šest let zpátky, přímo na apríla,“ směje se zmrzlinář.  A dodává, že mrkvová se stala jednou z nejoblíbenějších společně s kombinací ananasu a čokolády.

Mezinárodní festival slovenského folkloru v ČR Jánošíkov dukát ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm - archivní foto.
Jinde takový nemají. Skanzen hostí jediný festival slovenského folkloru u nás

Na co klade Steiner velký důraz, je kvalita surovin. „Když dělám ovocnou, používám kvalitní ovoce, žádné koncentráty nebo náhražky. A pokud připravuji vanilkovou nebo čokoládovou, tak jen z italských surovin,“ říká důrazně a ukazuje kyblík s italskou směsí.

Ostatně kvalita nejen surovin, ale i samotný prodej je to, co ho občas mrzí. „Vždy když někam jedeme na výlet, dívám se, jak to dělají jinde. Občas je to skoro k pláči,“ povzdechne si  a tvrdí, že v oboru chybí profesionalita.

Sraz elektromobilů na náměstí ve Valašském Meziříčí, 5. srpna 2023.
VIDEO: Tesla i škodovka. Náměstí ve Valašském Meziříčí patřilo elektromobilům

„Když vidím zmrzlinářské kleště namočené v kyblíku se směsicí vody a všech zmrzlin, tak tam si ji rozhodně nekoupím.“ Správně má mít podle něj prodejce kleště v mrazáku, aby měly stejnou teplotu jako zmrzlina a mají být dvoje na světlou a na barevnou zmrzlinu.

„K práci musí být vášeň a zápal, jinak dobrou zmrzlinu neuděláte,“ říká zmrzlinář, kterému ani jedno nechybí. O zmrzlině, jejich příchutích i výrobě dokáže barvitě vyprávět dlouhé minuty.

Ilustrační foto.
ANKETA: Řádí ve Vsetíně skupina agresorů? Starosta Čunek posiluje hlídky policie

„Když chystám pomerančovou, musím tam dát i dužinu a zároveň tam nesmí spadnout ani jedno jadérko, jinak by zmrzlina zhořkla. Nebo do hruškové patří i její slupka, dodá chuti ten správný šmrnc,“ popisuje barvitě.

Stejně tak to má i s ledovou tříští, kterou začali prodávat v Meziříčí jako úplně první.„Mým snem je udělat mistrovství v pití tříště na čas. To u nás ještě nikdo nezkusil,“ zasní se Steiner. Ať už si ve stánku vyberte jakoukoliv příchuť zmrzliny, víte, že je vyráběna poctivě a s láskou k řemeslu.