Velkou specialitou bude tentokrát podle pořadatelů pštrosí maso a občerstvení z Pštrosí farmy Doubravice. „K mání budou také zabijačkové pochoutky, vepřové sádlo, uzená žebra, tlačenka, vepřové výpečky, moravské uzené klobásky nebo například škvarky,“ vyjmenoval další sortiment Tomáš Kupčík z rožnovského pivovaru.

Včelí produkty přivezou do Rožnova včelaři z celého kraje, prodejci budou nabízet také ovocné mošty, biolády, marmelády, pravá domácí vejce, mléko, tvaroh a širokou paletu sýrů. Chybět nebudou ani přírodní farmaceutické produkty, čaje, bylinky, velký výběr koření, podávat se bude také teplý punč a medovina. „Mimo to bude v prodeji i výborné kvasnicové pivo Radhošť a Rothschild z našeho pivovaru, také Čert i výborné medové,“ připomněl Kupčík.

Vedle jídla a pití budou ke koupi také bavlněné a lněné koberce a prostírky či velikonoční ozdoby a pivní kosmetika. Postaráno bude také o hudbu. „Vyhrávat bude cimbálová muzika Javořina a rožnovská dechovka,“ prozradil Kupčík.

Rožnovské farmářské trhy jsou pořádány projektem Nalok.cz – Nakupujte lokálně a Rožnovským pivovarem, Rožnovskými pivními lázněmi s podporou města Rožnov. „Chceme vybudovat tradici, kterou si lidé oblíbí, zvyknou si na tento způsob nakupování a začnou je brát, jako pravidelný zdroj potravin pro své domácnosti,“ řekl Kupčík. Farmářský trh začíná v sobotu v devět hodin, skončí hodinu po poledni.