Slováci žijící nebo pracující na Valašsku podpoří samozřejmě svůj národní tým. Někteří dokonce v barvách svého rodného kraje. „Určitě budu fandit Slovákům! V rámci recese a popíchnutí kolegů si vezmu do práce i slovenský dres," směje se programový pracovník Muzea Valašsko Rudolf Danajovič. Prozradil také, že ve slovenském dresu chodil na společné česko-slovenské zápasy ve svém bývalém působišti v Brně. „Byl jsem v hospodě jediný ve slovenském dresu mezi samými českými. Byl z toho vždycky trochu rozruch," vzpomíná Rudolf Danajovič.

Výkony slovenského týmu bude zase v Leskovci s napětím sledovat Štefan Kasančík, rodák z Liptovské Lužné. „Fandit budu samozřejmě našim, i když jsem byl z dosavadních výsledků zklamaný. Více šancí na výhru dávám Česku," říká Štefan Kasančík, který v Leskovci pracuje v místní firmě.

Slovenská Kasárna dnes fandí Česku

Souboj českých a slovenských hokejistů budou s napětím sledovat hosté v hotelu Fran na Kasárnách, která před dvaceti lety patřila Velkým Karlovicím a dnes spadají pod slovenský Makov. „Sledovat hokej budeme určitě. Paradoxně máme hotel plný Brňáků," konstatuje majitel hotelu František Katolický.

Spousty fanoušků očekávají třeba v Music clubu Lapač ve Vsetíně, který se nachází přímo ve stejnojmenném zimním stadionu. „Kdo přijde v dresu, dostane panáka zdarma," slibuje provozovatel klubu Miroslav Vokulič, jehož kořeny sahají rovněž na Slovensko. „Je jasné, že se s bratranci štengrujeme, kdo to tentokrát vyhraje. Samozřejmě, že fandím Čechům," těší se na zápas zanícený sportovní fanda.

Zda na Lapač dorazí fandit také slovenští příznivci hokeje žijící nebo pracující ve Vsetíně, ale pochybuje. „Slováci k nám fandit nechodí. Zato určitě přijde povzbudit svůj tým jeden Kanaďan," říká Miroslav Vokulič.

Na hokej se těší také olympionik Martin Vráblík. „Hokej sledovat budu. Ve středu mám ale závod, tak pouze u telky," vzkázal ze Soči.