Podle veřejně dostupných informací připravuje společnost výstavbu čtyřpodlažní výrobní a skladovací haly v Jiráskově ulici v průmyslovém areálu VsetínTrávníky v sousedství stávající výrobní haly. Do roku 2017 firma počítá s vytvořením až 300 nových pracovních míst v třísměnném provozu.

„Pro Vsetínsko je to určitě dobrá zpráva, pokud tam lidé skutečně najdou práci a vydělají si," reagoval Zbyněk Hurtík z Kateřinic. Podle něj je záměr rozšířit výrobu důkazem, že firma funguje. „Vypadá to, že asi nehodlá jen tak ze Vsetína odejít. Že by i případné zaměstnání mohlo být dlouhodobější," mínil Zbyněk Hurtík.¨

Firma reaguje na poptávku trhu

Baur Formschaumtechnik se zabývá výrobou komponentů pro automobilový průmysl z PUR integrální pěny do motorového prostoru včetně jednoduché montáže ochranných prvků proti teplotě motorů. Výstavbou nové výrobní a skladovací haly chce reagovat na zvyšující se poptávku po sortimentu pro automobilový průmysl, který již stávající výrobní kapacity nedokážou zajistit.

Představitelé firmy Baur Formschaumtechnik prozatím nechtějí detaily svého záměru zveřejňovat. Ten totiž nyní prochází povinným hodnocením vlivu na životní prostředí takzvanou EIA. Až poté bude moci firma zažádat o stavební povolení.

Nová místa by mohla snížit nezaměstnanost, zatím nejvyšší ve Zlínském kraji

Plánované rozšíření výroby a s tím spojený vznik desítek nových pracovních míst těší vedení radnice ve Vsetíně. „Pokud to vyjde, a já věřím, že vyjde, je to pro Vsetín vynikající zpráva. Navíc v kontrastu s avizovaným propouštěním sedmdesáti pracovníku z jiné vsetínské firmy Hirschmann," řekl místostarosta Vsetína Petr Kořenek.

Podle jeho slov je vedení radnice připraveno s firmou spolupracovat a jednat. „Připravovaný záměr se nás týká především po stránce zajištění dopravní obslužnosti," vysvětlil Petr Kořenek.

Okres Vsetín je v současné době region s nejvyšší nezaměstnaností v celém Zlínském kraji. Podle Miriam Majdyšové, ředitelky krajské pobočky úřadu práce, hledalo ke konci ledna na celém Valašsku práci téměř 9900 lidí. Konkrétně do spádové oblasti vsetínského úřadu práce patří nyní z uvedeného celkového počtu asi čtyři tisíce lidí.

Firma Baur Formschaumtechnik prozatím konkrétní požadavky na kvalifikaci nových pracovníků nezveřejnila. „Pokud by však šlo převážně o dělnické profese, zaměstnance, které lze snadno zapracovat, nebude žádný problém uvedený počet tří set lidí naplnit. Úřad práce může být nápomocen formou rekvalifikací, které uhradí," řekla Miriam Majdyšová.

Související Vsetínská firma přesunuje část výroby do Rumunska. O práci přijde sedmdesát lidí