Nabídka kroužků včetně programové náplně je zveřejněná na webu Alceda od posledního srpnového týdne.

„Máme téměř tisíc přihlášených účastníků kroužků a kurzů a sto šedesát sedm účastníků Lyžařské školy,“ uvedla Martina Hromadová, zástupkyně ředitele Alceda.

Volná místa jsou například v kroužku Mix, ve kterém se snoubí mix tanečních stylů, také ve výtvarném tvoření slibujícím používání různých výtvarných technik i materiálů nebo i v kroužku pletení z pedigu, odkud si účastníci po každé lekci odnesou hotový výrobek.

Volno je též v novém kroužku Pestřenky zaměřeném na přírodu, chovatelství, pohyb a tvoření či v kurzu sebeobrany nebo ve výuce šermu. Pohodu a relaxaci nabízí kurz bubnohraní.

„Společně a bez ohledu na hudební úroveň v něm budeme vytvářet hudební dílo plné tradičních i netradičních rytmů, zvuků a tónů. A pokud vám na základní škole zakazovali zpívat, tak přijďte k nám – my vám to totiž nejen že dovolíme, ale taky se rádi přidáme,“ slibuje lektor Lukáš Kamas z Alceda.

Zajímavým způsobem trávení volného času, a také vhodným prostředkem, jak naučit děti kreativně myslet, plánovat, řešit problémy, přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí a mnoho dalšího, může být také hraní deskových her.

„V Alcedu nabízíme možnost zapsat se do klubu deskových her, který je hrazený z projektu Šablony a je tedy zdarma,“ dodává zástupkyně ředitele střediska Martina Hromadová.