Takový je obsah tubusu, který v tomto týdnu přibyl do kopule střechy Jurkovičovy rozhledny na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. Materiály budou sloužit pro budoucí generace jako připomínka či zpráva o dění v Rožnově v letošním roce.

Tubus s informacemi o Rožnovu uložili do střechy Jurkovičovy rozhledny místostarosta města Alois Vychodil, zástupci stavební firmy a projektant rozhledny Antonín Závada. „Stavba rozhledny na Karlově kopci spěje do finále. V souladu s časovým harmonogramem by měla být hotova do konce roku tohoto roku,“ přiblížil současný stav místostarosta Vychodil.

Právě vzhledem k postupujícím pracím bylo třeba tubus do kopule umístit. Dříve, než stavebníci vyzvednou střechu i s ní vyzvednou na vrchol rozhledny. „Předpokládám, že dříve než za sto let se do tubusu nikdo nepodívá. Na naše následovníky tam tedy čeká příjemné překvapení,“ dodal Vychodil.

Podobné tubusy umístili už v roce 2007 zástupci vedení města také do makovice věže kostela Všech svatých. Ve dvou z pěti tubusů byly originální historické dokumenty z let 1876 a 1909, které byly při rekonstrukci kostelní věže nalezeny. Další dva tubusy zaplnily dokumenty připomínající dění v roce 2007. Poslední, stejně jako nyní v případě Jurkovičovy rozhledny, ukrýval valašskou slivovici.

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci bude uvedena do provozu před začátkem letní sezony v roce 2012.