Nedaleko karlovského hotelu Babská dokonce nevydržela nápor sněhu střecha jedné z rekreačních chat a probořila se. „Také kolem cest a chodníků už se nahromadilo tolik sněhu, že je to neúnosné. Místy už jej musíme odvážet,“ potvrdil starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

Bagry a nákladní Tatry v úterý dopoledne najely také do lyžařského areálu Razula. „Sníh je nutné naložit a odvézt jinam, kde nebude tolik překážet,“ vysvětlila Martina Žáčková z turistického resortu Valachy.

Pro provozovatele lyžařského střediska je tento způsob odklízení sněhu novinkou. Podle šéfa Ski areálu Razula Leoše Bači se dosud k podobnému opatření sáhnout nemuselo.

Podobné trable s přívaly sněhu řeší v těchto dnech i ve Francově Lhotě. Také zde do boje nasadili těžké stroje. „Spolupracujeme s naším zemědělským družstvem, které má potřebnou techniku,“ řekla starostka Lhoty Kateřina Trochtová.

Dodala, že zatímco hlavní cestu prohrnují silničáři ze Správy a údržby silnic Valašska, pracovníci zemědělského družstva mají na starosti vedlejší cesty. „Pro obecní pokladnu je to ale velmi náročné a bude to mít dopad na rozpočet,“ netajila starostka.