Jubilejní 30. ročník nabídl opět bohatý program. Své umění zde představili mistři svého řemesla. Návštěvníci se tak mohli seznámit s prací tesařů, šindelářů, truhlářů, kameníků, dráteníků, či sklenářů. Obdivovali práci hrnčířů a hlavně kovářů, kteří sem přijeli z celého Česka, aby představili své mistrovské práce na patnácti výhních. A aby se návštěvníci akce jen tak nenudili, mohli si po oba dny jednotlivá řemesla také vyzkoušet. Koho nelákalo kovářské umění, mohl si například vyzkoušet jaké to je řezat kulatinu, nebo třeba vyrobit ptačí krmítko, zatlouct hřebíky či jezdit s trakařem.

Sobota i neděle tak nabídly krásné vyžití pro rodiny s dětmi, a to za každého počasí. Zatím co sobota byla plná slunce, neděle se představila nejdříve ve slunečných barvách až po ty v barvách deště. Průtrž mračen však nikomu nevadila. Naopak se při ní zpívalo a tancovalo. I takové byly rožnovské Dny řemesel.

„Přijeli jsme z Ostravy, už po třetí, dětem se tady moc líbí. Máme rádi zdejší atmosféru,“ svěřili se manželé Hájkovi z Ostravy s tím, že se těší na další podobnou akci.