PŘINÉST LZE NEJEN ŠATY

Sbírka není primárně určena pouze pro ošacení.

„Lidé mohou nosit kromě už nepotřebného oblečení také kabelky, boty, hračky, bytový textil, deky a přikrývky. Využití najde rovněž nádobí, hrnce, příbory, skleničky a hrnky. Bez zájmu nezůstanou ani péřové přikrývky, matrace a knihy,“ vzkázala Marta Vodáková ze vsetínské Diakonie.

Organizátoři sbírky žádají případné dárce, aby věci zabalili do pevných igelitových pytlů a knihy a sklo pak umístili do vhodných krabic.

Podle Marty Vodákové však mohou lidé darovat rovněž starší nábytek.

„Darující se ale v tomto případě musí obrátit přímo na Textilní banku, s níž letošní sbírku šatstva pořádáme. Kontaktní telefon je 607 344 344,“ upozornila pracovnice Diakonie Vsetín.

Darované věci se dostanou k lidem v tíživé životní situaci nebo se budou druhotně zpracovávat na netkané textilie.

„Aktivně zatím působíme v jednotlivých regionech na Moravě a ve Slezsku. Postupně se ale snažíme naši pomoc rozšiřovat v celé republice. Díky spolupráci Textilní banky například s organizací ADRA se dostane pomoci také potřebným lidem na Ukrajině,“ pověděla Valašskému deníku ředitelka Textilní banky Alena Suchánková.

Sbírka šatstva se koná ve dnech 16. až 18. května. Ve čtvrtek a v pátek vždy v době od 10 do 17 hodin a v sobotu pak od 8 do 14 hodin. Sběrným místem je parkoviště u Zimního stadionu ve Vsetíně Na Lapači.

Parkování na sídlišti Sychrov je problematické. Řidiči mohou špatným stáním komplikovat průjezd autobusů.
MHD do sídliště Sychrov? Není to utopie