Třídenní akci, která se uskuteční na parkovišti u Zimního stadionu Na Lapači, podpoří také vsetínská radnice.

Sbírka není primárně určena pouze pro ošacení, jak by se mohlo podle jejího názvu zdát.

„Lidé mohou nosit kromě už nepotřebného oblečení také kabelky, boty, hračky, bytový textil, deky a přikrývky. Využití najde rovněž nádobí, hrnce, příbory, skleničky a hrnky. Bez zájmu nezůstanou ani péřové peřiny, matrace a knihy,“ vzkázala všem zájemcům z řad veřejnosti Marta Vodáková ze vsetínské Diakonie.

Organizátoři sbírky žádají případné dárce, aby tento druh darovaného sortimentu zabalili do pevných igelitových pytlů a knihy a sklo pak umístili do vhodných krabic.

Podle Marty Vodákové však mohou lidé darovat rovněž starší nábytek. „Darující se ale v tomto případě musí obrátit přímo na Textilní banku, s níž letošní sbírku šatstva pořádáme. Kontaktní telefon je 607 344 344,“ upozornila pracovnice Diakonie Vsetín.

Darované věci se dostanou k lidem v tíživé životní situaci nebo se budou druhotně zpracovávat na netkané textilie.

„Aktivně zatím působíme v jednotlivých regionech na Moravě a ve Slezsku. Postupně se ale snažíme naši pomoc rozšiřovat v celé republice. Díky spolupráci Textilní banky například s organizací ADRA se dostane pomoci také potřebným lidem na Ukrajině,“ pověděla Valašskému deníku ředitelka Textilní banky Alena Suchánková.

Sbírka šatstva zajišťovaná Diakonií Vsetín je připravována na dny 16. až 18. května 2019. Ve čtvrtek a v pátek vždy v době od 10 do 17 hodin a v sobotu pak od 8 do 14 hodin. Sběrným místem je parkoviště u Zimního stadionu ve Vsetíně Na Lapači. (dp)