„V ulici Mostní se staví budova. Rád bych se zeptal na využití," zazněla první otázka od žáka z Masarykovy základní školy. Odpovědi se chopil starosta Robert Stržínek, který vysvětlil, že stavba je záležitostí soukromého investora. „Vznikne velmi zajímavý moderní dům, bude tam optika a zřejmě i kancelářské prostory. Vyjadřovali se k ní i památkáři a myslím si, že do proluky zapadne," reagoval starosta.

Děti také žádaly opravu hřiště na sídlišti Vyhlídka, kde je revitalizace pozastavena kvůli majetkovému vypořádání s církvemi. Meziříčská drobotina se během diskuse dozvěděla, že se ve městě bude stavět sportovní hala, bike aréna nebo že radnice opraví Základní školu Žerotínova a meziříčské náměstí.

A padla i otázka, ke které se vyjadřují zástupci Valašského Meziříčí už snad desítky let. „Bude se stavět obchvat města?"

Místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková ujistila, že přípravy pokračuji podle plánu. „Ředitelství silnic a dálnic má nachystán projekt. Věříme, že v roce 2020 se začne stavět," uvedla Wojaczková.

Velmi zajímavá byla debata o využití prostoru v části města Krásno, kde je v současné době parkoviště a volné zatravněné prostranství.

Dříve se uvažovalo o stavbě obchodního centra. Teď se přihlásil investor, který bude ochoten tady investovat 500 milionů korun. „Po dohodě s městem by mohl vzniknout komplex staveb, které pro nás budou mít význam. Počítáme s obchody, byty určenými k pronájmu i na prodej. Navíc se počítá se čtyřhvězdičkovým hotelem," vykreslil starosta.

Autor: Táňa Marková