Připojí se k ní také lidé na Valašsku.

Šest vybraných vánoční písní: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí bude znít už poněkolikáté například v Rožnově pod Radhoštěm.

„Tentokrát se zpěváci a zpěvačky přijdou naladit na vánoční atmosféru do městského parku k hudebnímu altánu. Tam odehraje svůj koncert od 17 hodin hudební skupina Z horní dolní a dál na jih, se kterou se budou od 18 hodin také zpívat koledy,“ přiblížil Pavel Jakubík z rožnovské kulturní agentury Téčko.

Naopak poprvé se ke zpívání koled s Deníkem připojí v Zubří. I tady začne program připravený v místním Klidovém centru už v 17 hodin.

„Vystoupí v něm takřka sto dětí i dospělých z Mateřské školy Sídliště, Mateřské školy Duha, Valašského souboru písní a tanců Beskyd a Malé scholy pod vedením Marie Křenkové,“ vyjmenovala Lenka Přečková, vedoucí odboru kultury a sportu zuberské radnice.

Připravené budou také stánky s občerstvením a také kasičku, do níž mohou lidé finančně přispět místní rodině, která při požáru přišla o střechu nad hlavou.

Vedle Rožnova a Zubří budou zítra v 18 hodin znít koledy také na náměstí ve Valašském Meziříčí, Lidečku, Janové, Leskovci či Lačnově.