U osmi soutěžních stanovišť si děti vyzkoušely například střelbu ze vzduchovky, chůzi na chůdách či kuželky s pet lahvemi. „Parádní akce. Jsme tady každým rokem. Vyzkoušeli jsme si všechny atrakce a syn se teď chce podívat na koníky," prozradil místní Vlastimil Bolf, který na hřiště přišel se svým čtyřletým synem Lukášem.

U další z atrakcí, hodu míčkem na cíl, se chvíli zastavil také Libor Chuděj se svou šestiletou dcerou Lenkou z Oznice. „Moc se nám tu líbí. Dcerka chodí do místní školky, kde jsme se o akci dozvěděli," vysvětloval Libor Chuděj.

Kromě soutěžních disciplín si zájemci mohli prohlédnout hasičskou a policejní techniku. Kdo chtěl vyzkoušel si stříkání z požární hadice. „Do dětských odpolední se zapojují všechny zájmové složky vesnice. Letos jsme se rozhodli udělat akci v pohádkovém stylu," přiblížila starostka Růžďky Ludmila Palátová.

Pomáhaly také místní děti. „Ty starší dostaly za úkol vést některé ze stanovišť. Všem odvážlivcům pak předávaly sladké odměny," řekla starostka.

Zábavné odpoledne završila diskotéka.