IN nebo OUT

Největší „ovace“ sklidil jeden z nejmladších zástupců parlamentu - Matyáš Bambuch (ZŠ Záhumení) při přečtení svého projektu - Ukaž co je IN, ukaž co je OUT - neboť použité formulace byly dosti výstižné a pro mnohé z ostatních k pobavení.

Následně nás Jan Šindelář (zastupitel v krajském parlamentu, zástupce SŠZePř ) informoval o zasedání v Holešově.

Výběr odboru

Pak jsme si vybírali odbor, na který bychom se chtěli blíže podívat na lednovém zasedání. Po důsledném uvážení navštívíme jeden z těchto odborů -Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a cestovního ruchu, nebo Odbor životního prostředí. Také jsme se dozvěděli termín listopadového soustředění, které proběhne 9.-10.11.2007 a jeho program.

Mezi nejzajímavější body programu bude zajisté patřit vzdělávací seminář fotografování a následné focení v ateliéru pod vedením zkušeného fotografa Jaroslava Poláška, člena fotografické skupiny R9.

Tvůrčí psaní

Jako poslední bod zasedání pozvaly koordinátorky Katka a Veronika šéfredaktora rožnovského Spektra Lukáše Martinka, který vedl přednášku na téma Tvůrčí psaní.

Podle mého názoru byla tato beseda velice užitečná a motivující. Díky těmto informacím již nebudeme mít nedostatek podnětů ke zpracování našeho časopisu.

Projekt ASPIRE

Po poděkování a předání malého dárku a téměř ukončení zasedání přišla náhle paní místostarostka Markéta Blinková a přivedla si s sebou celou delegaci zástupců různých zemí zapojených do projektu ASPIRE, který se blíže seznamoval s Rožnovem a okolím z hlediska ochrany životního prostředí.

Byla nám položena otázka, zda se bojíme globálního oteplování. Skoro všichni se bojí.