Sportovní areály v okolí Rožnova budou na přelomu ledna a února doslova praskat ve švech. Akci finančně podpořil Zlínský kraj. Na rekonstrukce a dostavby sportovních areálů na Soláni, Pustevnách a na rožnovských Bučiskách půjde z krajských zdrojů dva a půl milionu korun.

S návalem malých sportovců se se ctí musí vypořádat především město Rožnov. Místní radnice proto finančně podpoří přístavbu šaten v areálu zimního stadionu.

„Je to nutné k zajištění bezproblémového průběhu zimní olympiády. Na zimním stadionu v areálu Bučiska proběhnou soutěže v krasobruslení, rychlobruslení a ledním hokeji,“ vysvětlil vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a cestovního ruchu Městského úřadu v Rožnově Dušan Vrážel.

Nově nadstřešený zimní stadion na Bučiskách bude totiž vytížen po celou dobu konání her. „Vlastní zázemí zimního stadionu však zatím neodpovídá tak významné akci. Proto jsme se rozhodli podpořit přístavbu šaten v areálu stadionu částkou devíti milonů korun,“ uvedl starosta Jaroslav Kubín.

Součástí přístavby zimního stadionu bude vybudování šaten, sprch a sociálního zařízení. „Účastníci her tak získají zázemí, které jim umožní důkladnou přípravu na vlastní soutěž a poskytne i potřebný prostor pro odpočinek a relaxaci po ukončení sportování,“ doplnil starostova slova Vrážel.

Po ukončení zimní olympiády dětí a mládeže pak bude podle vedení města sloužit i dospělým sportovcům a široké veřejnosti, stejně jako upravené a zlepšené zázemí pro lyžaře na Soláni a Pustevnách.

Rožnov v zimě čeká doslova zatěžkávající zkouška. Vyroste zde Olympijský dům, bude zde fungovat tiskové středisko a na náměstí budou probíhat každý den medailové ceremoniály.

„Kvůli nim letos nenecháme na Masarykově náměstí jako obvykle vytvářet hromady sněhu, na nichž jiné roky dovádějí děti. Bylo by na něm málo místa,“ prozradil ještě starosta olympijského města Kubín.