Pečlivě zabalených balíčků s hračkami, knížkami a dalšími věcmi, které už v některé rodině dosloužily, ale v jiné mohou udělat radost, se letos sešlo šest set tři. To je o více než dvě stě dárků víc než loni.

„Balíčky se už v těchto dnech předávají do dětských domovů, azylových domů pro matky s dětmi, do pěstounských rodin či do rodin, které jsou dlouhodobě v tíživé sociální situaci,“ uvedla za vsetínskou Diakonii Marta Vodáková. „Vánoční krabice dělají radost dětem, které by jinak pod stromečkem možná vůbec nic nenašly,“ doplnila.

Studenti Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy zdravotnické zpívají společně koledy v areálu Vsetínské nemocnice; čtvrtek 21. prosince 2017
Areálem nemocnice se nesly koledy a vůně vánočního čaje


Dárky letos darovaly děti ze ZŠ Rokytnice a Sychrov Vsetín, ZŠ Valašská Bystřice a ZŠ Valašská Polanka. Vánoční krabice naplnili i studenti Církevní střední školy pedagogické a sociální v Bojkovicích.

Zapojily se také evangelické sbory, balíčky poslali z Huslenek, Hodslavic, Velké Lhoty a z Jasenné.

„Nadto se připojil i Dobročinný obchůdek a poradna Dotek, Skauti Vizovice a několik lidí je doneslo přímo k nám na sběrné místo do sedmého patra věžáku ve Vsetíně,“ dodala Marta Vodáková.

Akce Vánoční krabice od bot se poprvé uskutečnila v roce 2011 díky evangelickému faráři Mikuláši Vymětalovi z Prahy-Vinohrad.

Po osobní zkušenosti s pochody nenávisti proti Romům si předsevzal, že každému z dětí z chudé a sociálně vyloučené lokality na Šluknovsku daruje jednu vánoční krabici od bot. Už během prvního ročníku jej podpořili lidé nejen z evangelického prostředí.

Vizualizace možné budoucí podoby obchodní galerie, kterou před vsetínským vlakovým nádražím za 250 milionů korun vybuduje firma Valatrans.
Obchodní galerie v centru Vsetína dostala zelenouKde udělají vánoční krabice radost:

Odbor sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD): Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm

Sociálně aktivizační služby (SAS): Uherské Hradiště (Charita), Otrokovice (Charita), Frenštát pod Radhoštěm (Charita), Vsetín (Azylový dům pro ženy a matky s dětmi), Diakonie ČCE středisko Vsetín

Poradna pro ženy: Rožnov pod Radhoštěm