Hasiči na místo vyjeli kolem šesté hodiny večer. Zpočátku se voda valila přes železniční svršek a hrozilo poškození tratě.

„Voda musela být postupně odkláněna i odčerpávána. Provoz na trati byl omezen sníženou rychlostí pro projíždějící soupravy,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Voda se následně dostala do ulic obce a zaplavila několik domů. Hasiči se snažili vodu vrátit zpět do koryta místního toku pomocí protipovodňových stěn. „Na místo byly navíc povolány další cisterny k čerpání zaplavených sklepů,“ přiblížil Mitáček.

Asi po hodině začala voda pomalu opadat. Hasiči se připravili na další sérii čerpání. „Preventivně také překontrolovali další okolní domy a zjišťovali stav možného ohrožení nebo poškození majetku,“ dodal mluvčí.

Kromě Branek vyjížděli hasiči odčerpávat vodu ze zaplavených sklepů v Růžďce, Jablůnce a Oznici. „V Polici zase vyjížděli místní dobrovolní hasiči na uvolnění koryta potoka. Ten zahradily stromy a naplaveniny, které bránily v odtoku vody,“ podotkl Mitáček.