Říčka Bystřička přitékající do stejnojmenné přehrady v Bystřičce na Vsetínsku dnes už krátce před jedenáctou hodinou dopoledne dosáhla prvního povodňového stupně. Ten je na tomto toku vyhlašován ve chvíli, kdy hladina vystoupá do výšky třiceti centimetrů. Od dosažení druhého stupně, který odpovídá půl metru vysoké hladině, ji v 16 hodin dělily už jen tři centimetry.

Rovněž prvního povodňového stupně dosáhlo ve Zlínském kraji během odpoledne prozatím dalších pět toků – říčka Bystřička pod přehradou, Senice v Ústí u Vsetína, Vsetínská Bečva ve Vsetíně, Lutoninka ve Vizovicích a také Velká Stanovnice pod nádrží v Karolince na Horním Vsacku.

Poslední jmenovaná krátce po šestnácté hodině vystoupala dokonce už na druhý stupeň povodňové aktivity.

Zataženo s deštěm předpověděli meteorologové na dnešní den pro celý Zlínský kraj. Hlavně v oblasti Valašska a Bílých Karpat mohou být srážky místy vydatnější s úhrny ojediněle kolem 40 milimetrů.

Pro oblast Vsetínska a Rožnovska platí až do úterního poledne i tzv. povodňová pohotovost. Podle varování meteorologů mohou hladiny některých toků dosáhnout i 2. stupně povodňové aktivity, kdy už se voda může vylévat do okolní krajiny. Totéž platí také zejména pro východní část Zlínska a Uherskobrodsko.

Tři jednotky hasičů likvidovaly ve Valašském Meziříčí požár zahradní chatky.
Plameny zachvátily chatku ve Valašském Meziříčí