Začala tradiční Tříkrálová sbírka, letos její už třiadvacátý ročník.

Ve Vsetíně vyšli koledníci do ulic v pátek odpoledne.

Ještě předtím si však vyzvedli zapečetěné kasičky v sídle vsetínské Charity a zastavili se pro společné požehnání v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Charita Vsetín organizuje Tříkrálovou sbírku tradičně ve Vsetíně a přilehlých obcích.

„Výtěžek půjde stejně jako v předchozích letech zejména na pomoc lidem ve Vsetíně a okolí, kteří se dostali do tíživé životní situace, dále na podporu seniorů a lidí s handicapem,“ informovali už dříve pracovníci vsetínské Charity. Vloni lidé na Vsetínsku darovali ve sbírce téměř 730 tisíc korun.

Na Valašskomeziříčsku a Rožnovsku organizuje Tříkrálovou sbírku Charita Valašské Meziříčí.

„V rámci koledy je možné přispět do kasičky na pomoc lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci nebo na provoz sociálních služeb Charity Valašské Meziříčí, které těmto lidem nabízejí pomoc a podpory,“ uvedla Kateřina Kolajová z meziříčské Charity.

Například na Rožnovsku se počítá s tím, že část půjde na pořízení automobilů pro čtyři sociální služby, opravení výtahu v budově Centra denních služeb v Rožnově nebo na zajištění provozu Centra sociálně materiální pomoci. Vloni se v Tříkrálové sbírce na Rožnovsku a Meziříčsku podařilo vybrat přes 2,77 milionu korun.

Třetí oblastí, do které na Valašsku vyrážejí malí Tři králové, je Horní Vsacko. Tady sbírku organizuje Charita Nový Hrozenkov. Vloni zde lidé darovali přes 438 tisíc korun.