Krátce po čtrnácté hodině setkání před Lidovým domem v Novém Hrozenkově odstartovala řízná Punkovica. Kapela z nedalekých Velkých Karlovic, mladá délkou své existence i věkovým průměrem hudebníků, provázela návštěvníky celým programem. „Hrajeme něco přes rok. Máme už za sebou pár koncertů, na tancovačkách jsme ale ještě nevystupovali,“ vysvětlil zpěvák a kytarista Jakub Podešva.

Spolu s ním se divákům představili Vojtěch Valigura (bicí), Mirek Žid (doprovodná kytara) a Michal Drozd (baskytara). Návštěvníkům Dne s Deníkem se jejich vystoupení už od první série zalíbilo a mladé muzikanty ocenili potleskem. Ten si vysloužila také starostka Nového Hrozenkova Stanislava Špruncová, která přišla diváky i redaktory pozdravit. Zodpověděla také otázky, které si pro ni moderátor akce připravil. První z nich se týkala připravovaných úprav vodní plochy Balaton.

 

0„Jaká je situace v současné době? Je už připravený projekt, zažádali jste už o dotace?“ zpovídal moderátor starostku. „Nevíme, jestli se nám podaří dotace získat. Chceme během tohoto volebního období rekonstruovat či spíše revitalizovat Balaton. Projekt si vyžádá zhruba pětapadesát milionů korun. V současné době je návrh k nahlédnutí u nás na úřadu městyse,“ vysvětlila přítomným Špruncová.

V anketě pro mimořádné vydání ke Dni s Deníkem chtěli lidé v Novém Hrozenkově také více kulturního vyžití a hřiště pro děti. A tak zákonitě získala v debatě prostor také tato tematika.

 

„Kino by bylo možná dobré, ale zase je to závislé na dotacích. Myslím, že kulturních akcí u nás není zas tak málo. Často se nám stává, že program připravíme a přijde jen málo diváků. A co se týká dětského hřiště, tak to letos v plánu nemáme, příští rok uvidíme,“ dodala starostka.

„Myslím, že s tou kulturou by to mohlo být lepší, a taky s chodníkama,“ zapojil se do diskuse Petr Michálek. „Máme naplánován nový chodník na Brodské, projekt se připravuje i na Čubově. Jen chodník v Brodské přijde na milion korun,“ reagovala starostka.

Že kultura má v obci bohaté podhoubí, přesvědčili přítomné i dvě další vystoupení místních dětí. Skupinka předškoláčků z místní mateřinky předvedla půvabné jarní pásmo říkadel a písniček, s vypilovaným programem pak diváky rozezpíval Valášek. Děti v krojích ukázaly, že valašskou lidovou muziku mají opravdu rády.