Moderátor se k částce vyjádřil na svém Instagramu

„Když dostanu nabídku na vystoupení, která je placená z veřejných peněz, tak je mi to nepříjemné,“ řekl k honoráři Leoš Mareš, který zvažoval zda koncert nezrušit. Nakonec se umělec rozhodl peníze věnovat vybranému zařízení v kraji, jako je zvířecí útulek nebo organizace starající se o potřebné.

Hravě záchranářem: tisícovka dětí se naučí zvládat krizové situace
Hravě záchranářem: tisícovka dětí se naučí zvládat krizové situace

„Peníze zůstanou na Zlínsku a vše bude v pořádku,“ dodal Leoš Mareš.

Na vysoký honorář první upozornil server Prahain. Jde o doposud nejvyšší částku za vystoupení na akci Den Zlínského kraje, která se koná za začátku září. Kromě Mareše vystoupí slovenská kapela Horkýže Slíže nebo Argema.

Podle veřejného registru smluv zaplatí Zlínský kraj moderátorovi za koncert na platformě 14|15 Baťova institutu 484 tisíc korun včetně DPH. Kompletní program akce zveřejní hejtmanství začátkem května.

Velké honoráře kraj platil dříve i za jiné hvězdy

Loni na stejné akci zahráli slovenští No Name, Majk Spirit nebo Premiér. Dohromady stáli kraj jen o pár tisíc více než letošní hlavní hvězda Leoš Mareš.

„Honorář Majka Spirita byl 8 tisíc eur, No Name 231 200 korun a Premiér zahrál za 40 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí krajského úřadu Soňa Ličková.

Nad Zlínem létalo peří. Do polštářové bitvy se zapojilo téměř 300 lidí
Nad Zlínem létalo peří. Do polštářové bitvy se zapojilo téměř 300 lidí

Mareš vystoupil ve Zlíně v rámci svého Prvního turné už na začátku dubna. V krajském městě vyprodal hned dva koncerty. Ceny lístků v Kongresovém centru se pohybovaly od 1490 do 4990 korun. Ve Zlíně se umělec objeví opět na podzim.

"Headlinera jsme vybírali ještě před jeho jarním koncertem," dodala Ličková.

Akce Den Zlínského kraje se uskuteční v centru města 14. září 2024. O měsíc později budou lidé hlasovat v krajských volbách. Den kraje se letos ve Zlíně uskuteční popatnácté. Akce je pro návštěvníky zdarma a každý rok ji navštíví tisíce lidí. Kromě hudebních vstoupení se na ni prezentují regionální farmáři, podnikatelé, záchranné složky, školy i neziskovky. Během oslav tradičně ožije celý areál bývalého Svitu. Okolí Baťova mrakodrapu zaplní stánky s regionálními potravinami, řemeslnými výrobky a další atrakce pro děti.

 MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Polštářová bitva ve Zlíně

Zdroj: Iva Nedavašková