Sklenice k ochutnání obsahovaly medy květové i lesní. Některé byly velmi světlé, jiné zase temně tmavé. Některé husté, další lákaly svou vůní.

„Už mám svého favorita. Je to číslo dvě, je jemný, správně hustý a má nejlepší chuť,“ hodnotila Nikol Ondryášová, která přijela z Rožnova pod Radhoštěm.

10. ročník Templářských slavností se uskutečnil 15. srpna 2020 na Vsetínském zámku a na hvězdárně.  Vystoupila také skupina historického šermu Marcus M.
Templářské slavnosti táhly i v horku, podívejte se

Porotou byli samotní návštěvníci. Na dni medu si neužívali jen ochutnávek a porce muziky v podání Kamily Polonyové a Daniela Jakubíka, skupin Hej a Stram. Lákaly také přednášky.

„Začínáme včelařit, přijeli jsme také na přednášky. Dopolední byla moc zajímavá, těšíme se i na tu odpolední. Navíc je tu kultura, dobré počasí, líbí se nám tu,“ dodala paní Nikol.

Kvůli horší sezóně se letos sešlo jen osm vzorků.

„Medu je málo. Nejsme na tom jinak, jak v celé České republice. Převažuje med květový, medovicového, to je správné označení pro lesní med, je málo,“ přiblížila Kateřina Marková z Českého svazu včelařů Jablůnka.

V soutěži nakonec zvítězil Petr Hajda. „Přihlásil jsem dva vzorky. Jeden květový a jeden lesní. Květový skončil na čtvrtém místě, lesní vyhrál,“ svěřil se Deníku.

Na druhém místě skončil loňský vítěz Martin Biel, třetí byl Petr Hrušan.