Jak prozradila Květuše Nepožitková z odboru kultury vsetínské radnice, Albánci přijeli do Vsetína načerpat nové informace a zkušenosti s vedením obcí. „Po obědě zahraniční návštěvníci besedovali v nově zrekonstruovaných Maštaliskách,“ informovala Nepožitková.

Zástupcům albánských samospráv zde byly představeny úspěšné vsetínské projekty jako jsou Podnikatelský inkubátor, Čistá řeka Bečva, Cyklostezky, Leader a Projekt Hájenka, Logistické centrum odpadů, C2ENET, Masarykova veřejná knihovna nebo grantový systém města. „Na odlehčení byla pro ně později připravena i návštěva Galerie Stará radnice a výšlap na zámeckou věž,“ dodala.

V jednu hodinu odpoledne na radnici dorazila smíšená delegace z Turecka, Rumunska a Itálie. „Ve Vsetíně se totiž od středy až do pondělí koná úvodní schůzka mezinárodního projektu Comenius, jehož účastníci budou spolupracovat na programu o zneužívání a týrání dětí,“ uvedla mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

Na svém prvním setkání si zástupci Turecka, Rumunska a Itálie společně s českými delegáty mají vymezit úkoly v další spolupráci. Setkání se mimo jiné zúčastnil také ředitel Azylového domu pro matky s dětmi Michal Trčálek, který zahraniční partnery pozval na prohlídku místního Azylového domu. „Chci je seznámit s nabídkou našich služeb, ale také by mě zajímaly jejich vlastní zkušenosti s pomocí týraným dětem,“ řekl ředitel Trčálek.