Ředitel Ondruš netají, že zisk uvedeného ocenění je milým překvapením. „Jsem si vědom, že Národní muzeum v přírodě spravuje a pronajímá unikátní soubor Jurkovičových staveb, za kterými přijíždějí návštěvníci z celé republiky a různých koutů světa. Libušín tak opět slouží jako živé centrum regionu,“ poděkoval Ondruš.

Ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok se předávala na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín. Bodovaly projekty napříč celou Českou republikou: kromě pražských získaly ocenění také projekty v Plzni, Chrášťanech, Mělníku, Českém Krumlově, Strážném, Jihlavě, Prostějově, Olomouci, Brně a právě na Pustevnách.

O nominaci na české „realitní Oskary“ se ucházely stavby dokončené na našem území po 1. lednu 2020 v šesti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály. Udělovala se také Zvláštní cena poroty, Cena čtenářů či cena Environmentálně šetrný projekt.