Stalo se tak v sobotu 28.7. v Olšanech na farmě Bolka polívky

Akce byla zařazena do programu dvoudenní akce nazvané veřejné natáčení prvního soukromého velkofilmu Bolka Polívky a F.A.Brabce Hon které probíhalo v prostorách farmy. Samotné pasování rytířů bylo v programu naplánováno na 21.30. a tak výprava zástupců spolku pro zachování valašských tradic cestou na Bolkovu farmu navštívila ve Slavkově mistra světa v jízdě na replice dresiny barona K.F. Raise z roku 1817 tak zvaném kostitřasu nebo li běhacím kole a strávila tak příjemně čas s možností vyzkoušet si jízdu na replice odrážedla který byl potřeba k opravě defektu zadního kola autobusu

Počasí které celí den přálo se na večer pokazilo rychlost větru dokonce z obavy o bezpečnost návštěvníků přinutila pořadatele Stáhnout střechu nad podiem a zabezpečit okolí neboť některé z menších stanů nápor větru nevydržely.

Když už se zvažovala varianta možného přesunu akce do jiných prostor povětrnostní situace se uklidnila pořadatelé opět zprovoznily podium a tak se zpožděním a trochou improvizace se v rámci představení manéže pasování uskutečnilo.Velmistr František Segrado za pomoci členů spolku zachování valašských tradic pasoval Pavla zedníčka a železného Zekona za rytíře modré trnky .