„Jedná se o ženu ročník 1998, která se vrátila z Irska a ženu ročník 1995, která se vrátila z Rakouska,“ uvedl ve středu večer hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek po zasedání Bezpečnostní rady Zlínského kraje.

Co je koronavirus?Zdroj: DeníkPodle něj jsou obě ženy v domácí karanténě a průběh jejich nemoci je střední.

Krajští hygienici provedli doposud 225 odběrů, z nichž bylo 135 negativních a 5 pozitivních. Na zbytek výsledků zatím čekají.

"Záchranka měla dnes 42 výjezdů, kdy záchranáři dělali odběry" zmínil hejtman. Podle něj mají všechny krajské nemocnice celkem 83 ventilovaných lů žek.

"V případě, že by se nákaza rozšířila ve větší míře, a přibylo komplikovaných případů vyžadujících hospitalizaci, máme plán, jak Uherskohradišťskou nemocnici vyčlenit pouze pro tyto případy. V tuto chvíli je navíc v této nemocnici nachystáno 8 lůžek vybavených pro tyto těžké případy,“ uvedl hejtman Jiří Čunek s tím, že ze stávajících pěti nakažených, nemusí být ani jeden hospitalizovaný.

Ve středu 11. března byly 2 potvrzené případy.

"Jedná se o 39letou ženu z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z italské Val Gardeny. Průběh nemoci je velmi mírný a žena je doma. Tento případ nesouvisí s v pondělí prvním potvrzeným případem v Rožnově. A dále se jedná o 47letého muže z Uherského Hradiště," uvedla za kraj mluvčí Adéla Kousalová.

Podle ní se v pondělí 9. března potvrdila nákaza u 42leté ženy z Rožnova pod Radhoštěm.

"Všichni nakažení jsou v domácím léčení a v Nemocnici v UH žádný pacient s nákazou neleží," zdůraznila mluvčí s tím, že největší případný nárůst je očekáván v závislosti na 14denní inkubační době na tento víkend.

Aktuálně je podle informací kraje 86 pracovníků nemocnic v karanténě, a 61 se stará o školáky doma.

"Nemocnice Zlínského kraje jedná s UTB Fakultou Humanitních studií, zda by studenti zdravotnických oborů mohli vypomoci na odděleních dle aktuální potřeby," seznámil hejtman Jiří Čunek.

Nouzový stav:

ZÁKAZ AKCÍ NAD 30 ÚČASTNÍKŮ

ZÁKAZ VSTUPU CIZINCŮ NA ÚZEMÍ ČR Z RIZIKOVÝCH OBLASTÍ

ZÁKAZ PŘESHRANIČNÍ DOPRAVY

ZAVŘENÉ ŠKOLY VČETNĚ ZUŠ

OMEZENÍ OTEVÍRACÍ DOBY RESTAURACÍ

UZAVŘENÍ POSILOVEN A WELLNESS

KONTROLA NA HRANICÍCH

ODLOŽENÍ DAŇOVÉHO PŘIZNÁNÍ A SPLÁTEK ÚVĚRŮ

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník