„Trasa je hodně oblíbená. Předloni jí projelo v dubnu až srpnu přes sto třicet tisíc cyklistů. Loni to bylo ve stejných měsících už přes sto osmdesát cyklistů," pochlubil se Aleš Cáb z odboru komunálních služeb meziříčské radnice.

Valašskomeziříčská část cyklostezky není v regionu osamocená. Se svými bezmála osmi kilometry navazuje na další úseky. „Tvoří tak ucelenou stezku vedoucí z Horní Bečvy, přes Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín do Velkých Karlovic," vysvětlila zase mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

Velkým plusem podle ní je, že je trasa pro cyklsity bezpečným řešením pro rekreační cyklisty, i pro uživatele dojíždějící například do zaměstnání a škol.

Za jedenáct let trvání soutěže Cesty porota zhodnotila tři sta přihlášených projektů. Mezi sedmdesát oceněných bylo rozděleno tři a půl milionu korun.

Do loňském ročníku se přihlásilo na třicet projektů, a zhruba tolik jich bude soutěžit také letos. Čestné uznání ministerstva dopravy získala v roce 2012 krnovská cyklostezka, ticetitisícovou prémii získaly Pardubice za zklidnění a opravu místní silnice v Rokycanově ulici a za modernizace cesty v místní části Ohrazenic. Peníze získal i Dvůr Králové nad Labem za rekonstrukci náměstí T.G. Masaryk, a porotu zaujal i projekt Liberce na úpravy Husovy ulice tak, aby se tam zvýšila bezpečnost chodců i cyklistů.