Cyklostezka je oblíbená hlavně kvůli nevelkému převýšení i příjemnému okolí. „Stezka pro jízdu na kole je určitě užitečná věc. Na kole se jede mnohem líp, když se nemusím proplétat mezi auty na hlavní cestě,“ řekl Ondřej Orság.

Trasu podle svých slov využívá hodně často. Nejraději mám úsek z Karolinky do Velkých Karlovic. Cyklostezka je tam totiž nejlepší a není rozbitá, jak je tomu na úseku u Kačáku,“ dodal.

Od zahájení letošní sezony se po cyklostezce Bečva ve Velkých Karlovicích projelo přibližně šestapadesát tisíc lidí. „Dvanáct tisíc lidí využilo trasy pro kola a in-line brusle v červnu. Zhruba čtyřiačtyřicet tisíc lidí během letních prázdnin,“ podotkl projektový manažer pro Cyklostezku Bečva Roman Kalabus.

Zajímavostí je, že směrem od Velkých Karlovic vyjelo o dva tisíce lidí více než ze Vsetína. „Do Karlovic tedy využívali hromadnou dopravu,“ dodal Kalabus. Překvapením je pro Sdružení Valašsko-Horní Vsacko také početnost návštěvníků cyklostezky. „Letošní návštěvnost na cyklostezce Bečva ve Velkých Karlovicích je zhruba o patnáct tisíc vyšší, než jsme předpokládali,“ nastínil.

Počet cyklistů a bruslařů na cyklostezce nedávno zjišťovali i pracovníci Odboru komunálních služeb meziříčské radnice. Sčitatelé měli vymezený jeden měsíc, ve kterém si měli určit dva dny vyhrazené sčítání. „Vybrali jsme jeden pracovní a jeden volný den, a to úterý jedenatřicátého května a sobotu čtvrtého června,“ sdělil koordinátor dopravních staveb meziříčské radnice Aleš Cáb.

Na základě průzkumu pracovníci zvolili dvě sčítací místa. „První místo bylo určeno od soutoku Bečev směrem na Rožnov pod Radhoštěm. Druhé místo jsme vymezili od soutoku Bečev směrem na Vsetín,“ upřesnil Cáb.

Za pouhé dva dny projely sčítací místa zhruba čtyři tisíce lidí. V poslední květnový den se po cyklostezce projelo, či prošlo přes osmnáct set osob. Na nižší sobotní návštěvnosti, která mírně překročila dvanáct set sportovců, se podepsalo počasí. „V sobotu bylo pětadvacet stupňů a v době od dvou do pěti hodin odpoledne pršelo,“ vysvětlil Cáb.

Na využívání stezky se podepisuje nejen její příhodné zasazení do krajiny. Královnou cyklostezek se Bečva stala i díky zázemí a údržbě. Například ve Valašském Meziříčí dohlížejí na zeleň i úklid stezky. „Pravidelně upravujeme zeleň podél stezky v rozsahu asi jeden metr na každou stranu. A dvakrát do měsíce ji uklízíme,“ podotkl Cáb.