Propojí také povodí řek Bečva, Vlára a Váh – odtud název BeVlaVa. Cyklostezka se vine údolími mezi kopci Beskyd, Javorníků a Bílých Karpat. V minulých dnech byla oceněna jako jeden z nejvýznamnějších počinů v turistickém ruchu ve Zlínském kraji v posledních třech letech.

Staré papírové vývěsky na náměstí ve Valašském Meziříčí nahradily moderní informační kiosky; únor 2023
Papírovým vývěskám na meziříčském náměstí odzvonilo. O parte ale lidé nepřišli

„Děkujeme za ocenění práce, kterou máme za sebou. V posledních letech jsme se soustředili hlavně na vybudování klíčových částí stezky. Cyklisté si mohou užívat příjemnou a bezpečnou jízdu v úsecích mezi Ústím u Vsetína a Lužnou, mezi Valašskými Klobouky, Brumovem-Bylnicí a Svatým Štěpánem, na Slovensku potom od státní hranice po Nemšovou a dále na Trenčín. Nabízíme také řadu cyklovýletů do okolního terénu,“ uvádí Jaroslav Baloušek, předseda Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko.

Letos budou dokončeny další úseky

V současné době se intenzivně pracuje na dobudování dalších úseků cyklostezky, v letošním roce bude dokončen například úsek mezi Lužnou a Valašskými Příkazy, který provede cyklisty krásnými partiemi Hornolidečska. Na trase byla také umístěna nová dřevěná odpočívadla, která nabídnou místo pro svačinu i oddech.

Cyklisté je naleznou ve Valašských Příkazech, Šanově, Nedašově, Nedašově Lhotě, Návojné, Haluzicích, Křekově, Rokytnici a v partnerské obci Trenčianska Teplá.

Díky své terénní náročnosti je cyklostezka vhodná pro všechny věkové kategorie. Po její trase vás provedou jednotné informační tabule, na kterých najdete zajímavosti z okolí.

Ilustrační foto
Řízek k obědu? Na Valašsku pořídíte za stovku i za 150 korun

Může se například vydat na výlet hrad Brumov, rozhlednu Královec, národní památník Ploština, muzeum Gabry a Málinky, prohlédnout si pohyblivý Betlém v Horním Lidči, Trenčínský hrad či hrad Vršatec.

V případě, že jste nároční horští cyklisté, můžete kdykoliv odbočit a využít okolních strmých svahů.