Propojení Rožnova pod Radhoštěm s Valašským Meziříčím a následně Hranicemi na Moravě však bude stát nemalé peníze. Počátky projektu vybudování cyklostezky vedoucí údolím Rožnovské Bečvy spadají do období před zhruba třemi lety. „Pokud by se měl tento projekt uskutečnit, vyžaduje to však spolupráci se všemi jednotlivými obecními a městskými úřady,“ upozornila místostarostka Markéta Blinková.

Páteřní cyklostezka má vést z Rožnova pod Radhoštěm až do Valašského Meziříčí. Meziříčská radnice počítá navíc s jejím rozšířením směrem ke Vsetínu a do Hranic na Moravě. Návrh vedení trasy cyklostezky byl zpracován již před dvěma lety. „Projekční příprava jednotlivých stavebních úseků bude zahájena na podzim letošního roku,“ uvedl Tomáš Gross z rožnovského městského úřadu.

Stezku však budou moci využívat nejen cyklisté. „Naše představa je taková, že na ní budou moci jezdit také in-line bruslaři a v zimě běžkaři,“ uvedla místostarostka. Vybudování nové cyklostezky bude stát města a obce nemalé peníze, její vznik však vítají jak sportovci, tak řidiči.

„Pravidelně na této trase potkávám každý den spousty cyklistů, navíc sám na kole jezdím. Na takto frekventované silnici je to kolikrát opravdu o život, zvlášť, když vás předjíždí kamiony. Pokud by vznikla cyklostezka mimo hlavní tah, bylo by to vynikající,“ řekl Lubomír Kysučan z Prostřední Bečvy.
Kilometr stezky pro cyklisty a bruslaře na kolečkových bruslích vychází zhruba na tři miliony korun. „Avšak v určitých úsecích, které nebudou potřebovat velké úpravy, budou náklady mnohem nižší,“ uvedla Markéta Blinková.

„Na celý projekt budeme žádat dotační tituly z Evropské unie. Pokud by šlo vše hladce, je velká šance získat až pětaosmdesát procent z požadované částky,“ dodala místostarostka. Náklady na počáteční geodetické práce a zaměřování však ponesou obce a města, což může být problémem.
Například zaměření trasy v katastru Rožnova bude stát zhruba sto osmdesát tisíc korun. Vybudování trasy ve městě pak má stát zhruba pět a půl milionu korun.