„Z Valašského Meziříčí, kam by měli dorazit i cyklisté z Rožnova pod Radhoštěm, vyrazí peloton směrem ke Vsetínu v devět hodin ráno. Ke splavu na vsetínské Ohradě by měl dorazit krátce před desátou. Odtud se pak vyjíždí směrem k Halenkovu přesně v deset hodin,“ přiblížil vsetínský místostarosta Pavel Bartoň.

Ve sportovním areálu u halenkovského fotbalového hřiště bude pro všechny připravený program, jehož součástí je ve 12.30 hodin losování tomboly. Losovat se budou registrační kartičky, jež účastníci obdrží na startu spolu s upomínkovým předmětem, oplatkem a poukazem na drobné občerstvení.

„V programu se cyklisté mohou těšit na prezentaci Českého červeného kříže, městské policie či střediska volného času Alcedo. Vypůjčit a vyzkoušet si bude možné minikolo, minitandem, klokaní boty a velociped. Dětem pak bude k dispozici skákací hrad,“ vyjmenoval místostarosta Bartoň.

Pro ty, kteří se necítí na dlouhou trasu, je připraven cyklobus. Z Valašského Meziříčí do Vsetína odjíždí v 9.15 hodin. Také z Halenkova pojede po ukončení akce cyklobus do Vsetína a Valašského Meziříčí. Cyklobus po odjezdu z Halenkova počká na Vsetíně na cyklisty, kteří přijedou z Halenkova po cyklostezce. Rezervace cyklobusu je nutná na e-mailu dobesova.mikroregion@gmail.com nebo na telefonu 571 674 339.